Denik
1. den
Sobota 15. července

Ujetá vzdálenost:53 km
Čas:4 h
Průměrná rychlost:13,15 km/h
Trasa
Vyšší Brod - Kapličky - Zadní Zvonková - Nová Pec

Zahájení expedice Šumava v 10.45 h ve Vyšším Brodě ve složení Roman a Peťa Lukáškovi, Radka Kubátová a Jan „Zajíc" Bartl.

Pár vteřin před startem

Kapličky - 12.00 h - obědváme na kládě výbornou pomazánku z domácích zásob, počasí navzdory předpovědi pohodové. Poté mrazivý sjezd z kopce. Varianta trasy přes Vítkův Kámen valnou hromadou expedice zamítnuta. Jedeme tedy dál po červené cyklotrase cestu nám spestřil kůň válející se v blátě. Stále unikáme před mraky. Po chvíli nad hlavou silné husté kumuly. Jedeme krásným údolím. Děláme fotečku v trávě (krásně se vlnící).

Peťa testuje šumavskou zem

Přijíždíme k Lipenské přehradě, kde děláme fotku a kousek na to Peťa testuje šumavskou zem. Zajíc místo aby jí poskytl okamžitou a nezištnou pomoc, neb nemohla se ani na nohy postavit, raději fotil. (no comment - dodává Zajíc). Projíždíme nádherným úsekem, místy svítí i sluníčko.

Před Přední Zvonkovou „konečně" začíná pršet a proto se rozhodujeme, že vyzkoušíme pláštěnky. V Přední Zvonkové nalézáme hospodu, bohužel již asi delší dobu není v provozu. Prší víc a víc. Jedeme dál. Po hrozném kopci se před námi zjevuje hřbitov a u něj římskokatolický kostel. Okamžitě se v něm ukrýváme. Čekáme, až přestane pršet a vyrážíme dál. Jedeme kolem Schwarzenberského kanálu (je to ovšem obyčejná zarostlá stoka).

V dešti dojíždíme až do Nové Pece. Ubytováváme se na promoklém tábořišti. Recepční nás odrazuje zůstat déle než jednu noc. Vyjednali jsme studentskou slevu. Za mírného deště stavíme stany, poté na sluníčku sušíme promoklé oblečení. Testujeme záchody - bída a nouze. Dle rady recepční večeříme ve skvělé hospodě U Zárubů (1 x sýrové ražniči, 1 x katův šleh, 2 x medvědí uši).

Fotošky: 1. den 2. den 3. den 4. den 5. den 6. den 7. den 8. den
Deník: 1. den 2. den 3. den 4. den 5. den 6. den 7. den 8. den

Deník • KolistiFotoškyMapaZpět