Denik
2. den
Neděle 16. července

Ujetá vzdálenost:28 km
Čas:2:18 h
Průměrná rychlost:12,9 km/h
Trasa
Nová Pec - Plešné jezero - a zpět

Nová Pec - výlet na Plešné jezero (poloha: 1.090 m n m., rozloha 7,43 ha, délka 1.248 m, hloubka max. 18,3 m, objem 617.000 km3).

Vyjíždíme 4 km dlouhý kopec a ocitáme se v lůnu Plešného jezera

Vyrážíme v 9.45 h. Po pár kilometrech mírně prší, schováváme se pod příhodným stromem a za chvíli vyrážíme dál. Přijíždíme k Dolnímu portálu (Schwarzenberského kanálu) a cpeme se zmrzlinou. Jedem dál směrem k Plešnému jezeru. Obdivujeme krásy šumavské přírody tak silně, až se chceme vyfotit a Peťa se opět setkává se zemí. Vyjíždíme 4 km dlouhý kopec a ocitáme se v lůnu Plešného jezera. Zde blejskáme pár fotek a obědváme.

Začíná se množit moc lidí a tak raději odjíždíme zpět. Samí cyklisti proti nám. Zastavujeme u portálu Schwarzenberského kanálu, kde nás člověk, který nemá parketu ve focení, vyblejskne. Jsme tedy zvědaví na foto. Ve stánku s občerstvením „U zloděje" dáváme skvělý čaj bez citrónu za bratru 10 Kč. Čekáme, až přestane pršet a vracíme se zpět do tábora.

Zde se sluníme, ale pak narychlo sundáváme všechny věci z kol a utíkáme před silným deštěm do stanů. Po hodině deště nás probudilo slunko opírající se do stanů. O proti původnímu plánu, že dojedeme ještě do Černé v Pošumaví, se jdeme nacpat do hospody U Zárubů.

Šťastné shledání s pátým členem expedice (je to ten třetí zleva, pro vás bude možná lepší druhý zprava, je to ten v té černé bundě se žlutými pruhy a modrou kšiltovkou)

Vracíme se zpátky do kempu a koho nevidíme. Honza běhá po louce a hledá signál. Šťastné to shledání s pátým členem expedice. Obcházíme místní hospody a zjišťujeme, kde nám udělají palačinku. Nakonec končíme ve stanu a pořádáme párty. V noci jsme si nedobrovolně vyslechli koncert kapely „Pražský dement", která se nejvíce líbí Petě. (během tohoto vystoupení byla Peťa přejmenována jedním z protagonistů na Leontýnku)

Fotošky: 1. den 2. den 3. den 4. den 5. den 6. den 7. den 8. den
Deník: 1. den 2. den 3. den 4. den 5. den 6. den 7. den 8. den

Deník • KolistiFotoškyMapaZpět