Denik
3. den
Pondělí 17. července

Ujetá vzdálenost:61,5 km
Čas:4:50 h
Průměrná rychlost:12,75 km/h
Trasa
Nová Pec - Strážný - pramen Vltavy - Antýgl

Po snídani jsme byli nakoupit v místním krámu a slovně jsme se rozloučili s našimi oblíbenými „Dementy" (Bohužel neznáme jejich ksichty a doufáme, že nebudou v dalším kempu.). Na trasu vyrážíme asi v 11.00 h. Zastavujeme v hospodě na mýtince (Černý kříž) a dáváme 3 piva, džus, matonku a palačinku za bratru lidových 30 Kč.

Ujíždíme po červené cykloturistické značce do šumavských hvozdů

V 13.00 h obědváme v Českých Žlebech na skvělém piknikovém místečku, kterému předcházel nemalý stoupáček. Sjíždíme dolů do Strážného a asi 2 km jedeme po hlavní silnici. Cestou potkáváme jednu naprosto hnusnou kumulu a pak už ujíždíme po červené cykloturistické značce do šumavských hvozdů.

V jednom z mnoha stoupáků nás předbíhá šílený sportovec (běžec) a po chvilce nás předbíhá zpátky (blázen!). Na Knížecích pláních chytáme signál a voláme Helče, která se má k nám připojit o den později. Bylo by hříchem se v tak krásné krajině nevyfotit a tak děláme pár snímků. Po jízdě v téměř rovinatém terénu nás (Leontýnku) zaskočil asi 3 km dlouhý a prudký kopec. Nahoře hledáme vyhlídku, která tu není.

To je ta vyhlídka

Pokračujeme dál do kopce, až na metu Pod Stráží (1285 m n m.). Odtud sjíždíme k Pramenu Vltavy. Informační tabule a odpočívadlo u pramene Vltavy Jsme okamžitě napadeni kentusákama (naprosto odpornýma hovadama). Nepomáhá ani speciální přípravek OFFFFF! Konečně si dáváme Horalku, kterou jsme si speciálně k této příležitosti koupili a blejskáme se přímo u pramene. Sjíždíme mrazivý kopec a ocitáme se v Kvildě. Nakupujeme v obchodě tonic a chipsy na párty a pokračujeme dál směr kemp Antýgl. Zkratkou, kterou nám doporučili v hospodě v Kvildě, přijíždíme překrásnou cestou podél Hamerského potokad o kempu. Ubytováváme se za 210,- Kč (samozřejmě bez teplé vody) a jdeme se nacpat do hospody Antýgl (5 x smažák) bratru za 80,- Kč (...zlatý Záruba). Zajíc stále nemůže dostat kmín ze zubu, který mu zatím nabobtnal, ale Honza ho uklidňuje, že kmín brzy vyhnije.

Vracíme se zpátky do kempu temnou lesní pěšinou, samozřejmě, že bez baterky, takže vidíme úplné ho... tmu. Honza do té tmy málem šlápl (protože šel první). Jsme v kempu a jdeme se osrpchovat za desetikorunu - vlastně za dvě Zajíc zůstal namydlený a tak tam musíme vhodit ještě jednu. Holky utratily jen jednu, protože jsou zatím dvě.

Fotošky: 1. den 2. den 3. den 4. den 5. den 6. den 7. den 8. den
Deník: 1. den 2. den 3. den 4. den 5. den 6. den 7. den 8. den

Deník • KolistiFotoškyMapaZpět