Denik
4. den
Úterý 18. července

Ujetá vzdálenost:46 km
Čas:3:22 h
Průměrná rychlost:13,7 km/h
Trasa
Antýgl - Modrava - Poledník - Prášily - Nové Městečko

Tak to jsou dřevěné chodníčky v Tříjezerních slatích

Ráno jsme se sbalili a okamžitě po snídani v půl dvanácté jsme vyrazili z Antýglu směr Poledník. Projíždíme kolem Hamerského potoka překrásnou krajinou. Zastavujeme pod příšerným kopcem. Zjišťujeme, že cesta k Poleníku nevede přes kopec (oddych), ale do kopce je šipka s ukazatelem na Tříjezerní slať. Chlapi statečně vyráží a asi v půlce kopce to vzdávají a dál jdou pěšky. Jak jsme se shodli, stálo to za tu námahu. Nádherná jezírka, obrostlá klečí a mezi nimi chodníček. Děláme pár foteček a pak se už vracíme zpátky za ženama, které na nás čekají pod kopcem a vyřizují povinnou korespondenci. Jak sjíždíme kopec, předjíždí nás jakýsi cvok na horském kole (jel asi stovkou).

Jedeme dál, stoupáme do šílenýho kopce a konečně o půl třetí odpoledne přijíždíme k Poledníku (rozhledna v 1315 m n m., vysoká 31 m se 221 schody). Posvačili jsme a zašli na rozhlednu. I přesto, že pršelo byl výhled celkem dobrý. Na poledníku nakupujeme pohlednice - mají tam fakt pěkné kousky. Domlouváme se s Helčou mobilem, kde nás má čekat a v kolik (konečně máme signál) a okamžitě valíme směr Prášily. Zastavujeme se ještě na Prášilském jezeře. Děláme pár fotek a pak už rychle přijíždíme do Prášil.

Jízda údolím Hamerského potoka

Na trávníku před hospodou se konečně setkáváme s šestým členem naší expedice s Helčou, která nelení a zatím se seznamuje s místní omladinou. V hospodě dáváme pivka a naše ženy zkouší místní vídeňskou kávu, kterou okamžitě reklamují (je s logrem a bez šlehačky).

Vyrážíme tedy dál na cestu směr Hartmanice. Vyjíždíme pár kopečků, a pak nás čeká překrásný sjezd. Někteří šílenci dosáhli rychlosti 65,7 km/h. Helče při první jízdě ulítla kšiltovka a dva švarní mládenci s iniciály H&H (Honza & Horizon) se můžou přetrhnout, aby jí pomohli. Zastavujeme se v Hartmanicích na večeři v místním hotelu, kde nám Němci vnucují jakousi igelitku s nožem (?!?!?). Honzovi Bor. nevyšli k jídlu brambory a tak si objednává ještě navíc krajíc chleba. Po pěti minutách přijde číšník a donese 1 rohlík (který se hodí na strouhanku) se slovy: „Trváte na tom chlebu, nebo vám bude stačit rohlík?".

Helča (která se k nám tento den připojila) se seznamuje se psem - kemp Nové městečko

Asi po hodině a půl pokračujeme dál směr kemp. Zase nás čeká příjemný sešup. Přijíždíme do Nového Městečka a v kempu, kde je jenom německý ceník, se ubytováváme. Je to zatím nejdražší kemp. Dokonce po nás chtějí 10 Kč za 1 kolo, zloději!. Večer pořádáme vinné párty (Honza Bor. žertuje o vinném střiku: „Víte, co je opak vinného střiku? .... nevinný výstřik!").

Fotošky: 1. den 2. den 3. den 4. den 5. den 6. den 7. den 8. den
Deník: 1. den 2. den 3. den 4. den 5. den 6. den 7. den 8. den

Deník • KolistiFotoškyMapaZpět