Denik
8. den
Sobota 22. července

Ujetá vzdálenost:70 km
Čas:3:46 h
Průměrná rychlost:18,56 km/h
Trasa
Chvalovice - Chvalšiny - Český Krumlov - Vyšší Brod

Zleva: Zajíc, Radka, Helča, Peťa, Roman, Honza a Martin

Ráno vyjíždí Martin, Roman, Peťa, Radka a Zajíc (který se chystá začátkem srpna na další expedici - INDIE 2000) směr Český Krumlov a Vyšší Brod, Helča se svým přítelem pak domů do Českých Budějovic. Honza zůstává na chalupě a užívá si zbytku dovolené.

Kopce, které na nás tento den čekaly, jsou po minulých smrťácích úplná brnkačka. Ve Chvalšinách, asi 10 km před Č. Krumlovem, zastavujeme na kafíčko (bydlí tu babička Peti a Radky). Když už chceme vyrazit dál, začíná dost pršet, a tak musíme ještě chvílu počkat (no chvílu - asi 20 minut). Když déšť poněkud ustal, pokračujeme dál směr Český Krumlov. Zde nás opouští Martin, který tady žije a pracuje apropó i Honza tady žije a pracuje. V tomto krásném městě, které všichni (až na Zajíce) známe, zastavujeme ještě u vyhlídky na zámek a na řeku. Zajíce Český Krumlov zaujalo velké množství vodáků, kteří zde sjíždí Vltavu a diví se jak zvládají kanoe na řece - pravda zrovna vidíme nějaké začátečníky, kteří si to ženou přímo na kameny a následně se odsud nemohou vymotat. Ujišťujeme Zajíce, že cestou do Vyššího Brodu uvidí ještě tolik vodáků, až mu z toho bude špatně :-).

V Rožmberku si dáváme ještě nanuka a již se blížíme k našemu cíli. Kousek za Rožmberkem nás asi dvakrát (ze všech sil) předjíždí nějakej „divnej" cyklista na staré Favoritce s poloprázdnýma báglama. Kousek před Vyšším Brodem přijíždíme k havárce (scukly se dva osobáky) a právě náš předjeduvší cyklista si to šlape kolem dopravního policisty, nedbaje jeho pokynů, aby zastavil. Když nakonec přeci jenom slezl z kola, na pochopitelný dotaz policisty, proč tak neučinil hned, odpověděl: „já jsem vás neviděl... já jsem myslel, že můžu jet dál...". No prostě byl „divnej". Potom nás předjel ještě jednou, ale to už jsme byli u cíle naší výpravy.

Fotošky: 1. den 2. den 3. den 4. den 5. den 6. den 7. den 8. den
Deník: 1. den 2. den 3. den 4. den 5. den 6. den 7. den 8. den

Deník • KolistiFotoškyMapaZpět