Denik
2. den
Neděle 22. července

Ujetá vzdálenost:72 km
Čas:4:37 h
Průměrná rychlost:15,63 km/h
Trasa
Kadaň - Klášterec nad Ohří - Karlovy vary - Loket

Ráno opět v brzku vstáváme (v 9:00) a již do hodiny vyrážíme na zámek do Klášterce nad Ohří. Letos ale bez Zdeňky - páč má ty rodičovské potíže ;-) Kocháme se krásami zámku a nenecháváme se rušit ani nabídkou prohlídky zámku za kilo - kterou briskně odmítáme.

My v Klášterci

Vyrážíme dál do K.V. - Zdeňka poprvé bloudí - Roman totiž Zdeňce zebral mapu a ji nechal na holičkách. Kocháme se krásnou zastávkou a studujeme mapu. Ještě že Zdeňka neví, že právě sedíme v hospodě ve Stráži nad Ohří a chlastáme "podkovy". Je tu pěkná hospůdka se zahrádkou bez vchodu. Přijíždíme do Radošova, kde nás už Zdeňka netrpělivě očekává. Dáváme smažáky a za chvíli už valíme do Varlat. Už zradil i Franta a veze se v autě. Cestou do Varlat hledáme s Frantou hajzlík, který ne a ne objevit.

Konečně přijíždíme do Varlat, kde hned potkáváme Zdeňku a Frantu a zdeňka hned napoprvé píchla. Projíždíme centrem města a objevujeme 7,5 tisícilitrovou Becherovku a počítáme, zda bychom ji do konce roku dopili. Zjišťujeme, že asi ne ;) Přemlouváme bankomaty, ať nám dají prachy a pak že to nejde ochcat - holt hloupé bankomaty Č.S. Peťa se tradičně (jak už to v našich expedicích bývá) vítá se zemí v KarleVarle a vřele ji objímá. Obdivujeme vřídlo a snažíme se čichat k pramenům.

Ještě rádi z Varlat utíkáme - již jen nějakých slabých 15 km. Jedeme podél Ohře a míjíme nádherné skály. Neváháme ani chvilku a fotíme. Překonáváme provazový mostek a kolem řeky Ohře přijíždíme až ke Kempu v Lokti. V kempu je hlava na hlavě a tak se rozhodujeme, že vyzkoušíme až ten druhý, kterýžto je nedaleko Lokte. Nejdříve ale musíme najít Zdeňku, která nás čeká na vlakovém nádraží. Pod vedením Romana a věčným kritizováním Martiny, jsme nabrali špatný směr, ale aspoň jsme viděli zvýšky nádherný hrad, jímž bezesporu Loket je.

Hrad Loket

Vracíme se a nádraží po chvíli nalézáme. Já s Marťou jedeme ověřit druhý kemp, ale po vyjetí dlouhého kopce se akorát naštváváme. Jedna škatula nám nabízí jen chatky za vtipných 220Kč na osobu a o stanech nechce ani slyšet. Vracíme se tedy zpět a cestou nalézáme výborný flek na stany. U nádraží večeříme. Celkem dobrá hospůdka - dáváme svíčkovou (Peťa dodává - hnusnou), knedlo-zelo, smažák a nejlepší bylo samozřejmě syrové ražniči. Stavíme stany a děláme párty na baru - dáváme výborné banánky a tyčinky.

Fotošky: 1. den 2. den 3. den 4. den 5. den 6. den 7. den 8. den
Deník: 1. den 2. den 3. den 4. den 5. den 6. den 7. den 8. den

Deník • KolistiFotoškyMapaÚvod