Denik
7. den
Pátek 27. července

Ujetá vzdálenost:63 km
Čas:3:26 h
Průměrná rychlost:18,34 km/h
Trasa
Karlovy Vary - Klášterec nad Ohří - Kadaň

Ráno vstáváme celkem brzy, ale musíme počkat, až nám uschnou stany. Mezi tím dáváme kempovní snídani (míchaná vajíčka + čaj za bratru 30 Kč). Honza mění kolo s Frantou - dnes poprvé s námi nepojede ani jeden Horizon (totální cyklistický úpadek) - a nabíráme směr Kadaň. Míříme nejprve na Varlata a celou cestu svištíme z kopce. Peťa nám slušně ujíždí. Projíždíme Varlata a spatřujeme různé parky, které nám dříve ušly (je tu i stojící Bétoven). Roman postupně na Varlata mění názor, ale pak projíždíme středem města a zase ten houf lidí …

Rychle tedy uháníme z Varlat pryč a chystáme se psychicky na ty kopce. Jsme ale překvapeni, že většinu času jedeme zase z kopce. Parádička. Za chvilku dojíždíme do Radošova, kde se zase zastavujeme na pivko a džusík. Je tu kemp a jsou v něm samí Holanďani. Zdeňka nás zve do Stráže, že tu s Frantem našli výbormů hospůdku za lidový ceny (žertujeme, že Honzovi a mě vybrali z bankomatu prachy a tak se jim ty ceny lidový jen zdají). Popojíždíme a ani ne za hoďku už sedíme v hospůdce, kde nám číšník perfektně tyká a servírka nosí výborná a skutečně levná jídla. Jsem manipulován Honzou na smažák, místo abych si dal výborné plněné knedláky s uzeným masem. Naštěstí je ale Peťa nemohla dojíst a tak jsem je zvládl JÁ. Zdeňka s Peťů si dávají ještě zákuseček.

Právě dostáváme od Fišerů (u těch máme schované Saxo) pozvání na kafe a doporučení, že se máme v Klášterci nad Ohří zastavit v Aquacentru. Neváháme tedy a vyrážíme na cestu. Popojíždíme do Klášterce a Peťa se mnů začala oblítávat obchůdky a hned v šestém mají pro mě plavky (které jsem samozřejmě nechal doma). Můžeme tedy vyrazit na koupák. Zde si Franta s Honzou hrají na tvrďáky, že nepotřebujou jít na koupák (podobně jako jsem si na tvrďáka hrál já - v Chlumu jsem se z jistého důvodu nafoukl a nechtěl jsem jít na oběd).

Aquapark v Klášterci nad Ohří - nejdelší tobogán v ČR

V Aquacentru testujeme všechny atrakce, které tu mají. Po přemluvení jsem poprvé v životě nasedl na tobogán a to hned na největší v Čechách. Parádička. Ženský nám kupujou teplý psy a pomalu odcházíme a naše cesty vedou dále ke Kadani (posledních 6 km naší cyklo výpravy a cítím, že se mi blíží znovu práce). Na radu Fišerů se vydáváme na večeři do nedaleké hospůdky - je zde tma a strašný vedro, ale pivo mají dobrý ale ceny kapku vyšší. Dávám si čínskou směs a testuji různé druhy pálivých omáček. Nejkvalitnější bylo tabasco z Irska. To jsem se ale zapotil :-)

Po večeři jsme pozváni na návštěvu k našim strážcům Saxa a hlavně na kafe, mražák, whisku, poděbradku … Nejdříve váháme, ale dceruška ukecala Honzu (prý ví, jak na ty Moraváky) a i my si rádi dáváme (já určitě). Já si sladím kafe čokoládovým mražákem (hraju si na tvrďáka, že nepotřebuju cukr), obdivujeme jejich baráček, ale pomalu se loučíme a odjíždíme (již auty) na náš flek s B-A-R-E-M. Vytahujeme naši bohatou zásobu chipsů a hlavně nechybí Becher. Do teplých piv se nikomu nechce.

Honza s Frantou na návštěvě u přátel (hlídali nám auto)
Fotošky: 1. den 2. den 3. den 4. den 5. den 6. den 7. den 8. den
Deník: 1. den 2. den 3. den 4. den 5. den 6. den 7. den 8. den

Deník • KolistiFotoškyMapaÚvod