Úvod • Deník • ÚčastníciFotkyO Gruzii
Mccheta - bývalé hlavní město Gruzie

Trasa
Mccheta - Šio Mghvime

17.den - 27.7. neděle

PROHLÍDKA KOSTELÍKU SVETI CCHOVELI
NOCLEH ZA MĚSTEM (ZA DÁLNICÍ) V POLÍCH

Sveti Cchoveli Vystupujeme ve Mcchetě a první co nás zajímá je, kde mají záchody a obchod s pečivem. Lidé jsou tu vážně milí. Nejenže nás zachránili před prasknutím močových měchýřů, ale navíc jsem poprvé v životě ochutnala fíky právě utržené ze stromu. Byly výborné. ?

Následuje prohlídka chrámu Sveti Cchoveli z 11. století. Pěkněj, ale já se dneska necítím nejlíp. Přebrala sem slunka a jsem unavená, tak mě prohlídka ňákých památek moc nebere.

Stany stavíme až kolem desáté v poli kousek za městem a navíc na jakýchsi pichláčích.

18.den - 28.7. pondělí

KLÁŠTER DŽVARI. ROZHLED PO OKOLÍ, NÁVŠTĚVA PEVNOSTI
KOMUNISTICKÁ JÍDELNA. NÁKUP ZELENINY, ODJEZD DO ŠIO MGHVIME

Dzvari Ráno mží, je zataženo, ale po chvíli se to vybere. Nechce se nám se Sáťou čekat na kluky, tak Zajíce, Datla a Frantu opouštíme a vyrážíme s předstihem k chrámu Džvari tyčícím se nad městem. Musíme to vzít přes pole plné krav a býků. Ježkovi voči, jak já se bála! Pak už jen polňačkou mezi stromy nahoru. Pohodová cesta. Začíná však pořádné horko.

Obhlížíme chrám. Po chvilce dorazí i kluci. Kolem poledne se vracíme zpět k městu. Cestou se čvachtáme ve fontánce. Jak malí! No co, je horko ? Narážíme ještě na jakousi rozbořenou pevnost, tak ji prolézáme, a protože dostáváme hlad, bereme útokem směnárnu a pak komunistickou jídelnu.Objednáváme si pětkrát chačapuri. Přinesli tři úžasně vypadající porce. Přenecháváme Frantovi, Zajícovi a Datlovi. Po chvilce před nás obsluhující položí další tři malé placičky. "To asi ještě patří jako dezert k těm porcím pro kluky." Takže se Sáťou trpělivě čekáme na náš příděl. Zdá se nám to ňáký dlouhý. Kdy nám to konečně donesou! Máme hlad jak vlci! Kluci už si baští?? a my sušíme hubu. Sáťovi došla trpělivost a ptá se, kdy budeme mít jídlo my dva? Paní ukázala na ty chcípliny placky. Tím nás pěkně vytočila. Cože, to to?????? Do jedné z nich se navíc už Datel pustil. Vůbec jsme se nenajedli, zato kluci byli vysmátí.

Obsluha - hrůza děs. Chtěli jsme si ještě přiobjednat. Prý za 10 minut. Po více jak půlhodině naštvaně opouštíme lokál. Jsem hladová a naštvaná, ale Sáťa je přímo nasranej (žádné jiné slovo by to tak správně nevystihlo).


 1
Do Sofie 
 2
Istanbul 
 3
Černomoří 
 4
Batumi 
 5
Pod Kazbeg 
 6
Mccheta  
 7
ŠioMghvime 
 8
Tbilisi 
 9
Vardzia 
 10
Chattušaš 
 11
Kapadokia 
 12
Ihlara 
13
Istanbul (2)
 14
Cesta domů