Úvod • Deník • ÚčastníciFotkyO Gruzii
Opět v Turecku - Kapadokia

Trasa
Kapadokia

26.den - 5.8. úterý

KAPADOKIE. ÚDOLÍ GOREME. NÁKUP PADÁRKŮ.
UCHISAR. POZVÁNKA K ARKADAŠOVI.
OCHUTNÁVKA RAKIE, EFEZU, OŘÍŠKŮ. KOUKANÍ NA PÉČKO ?!?
ARKADAŠ SI NEUSTÁLE BROUSÍ ZUBY NA ALČU, ALE TA HO EVIDENTNĚ NECHCE :-)

Dnes Kapadokie a můj krizový den. Prohlídka skalního města - Ürgup, já sedmkrát šavlím (asi ze špatné vody), pak Göreme. Zastavujeme na malé vyhlídce. Ve stánku se suvenýry kupujeme nějaké ty dárky, přijímáme pozvání na čaj a na prohlídku jeskynního bytu. Zkouším si pravý turecký šátek. Zahalená prý vypadám líp. Ach,S ta upřímnost ;-) V Göreme je příliš drahý vstup, tak jedem dál do Uchisaru.

Zastavujeme u prodejních stánků a poté, co zjistíme, že vstup do skalního městečka je zdarma, zůstáváme. Přijímáme pozvání na čaj od Turka, který sám sebe nazývá skalním mužem a jdeme si prohlédnout jeho skalní domek. Popíjíme čaj, povídáme?? Nabízí nám, že u něj můžeme přespat. Bereme to a jdeme se ještě mrknout do skalního hradu. Se Zajícem ukecáváme vstup ze 2 miliónů na 1 milión tureckých lir. Usadíme se až na vršku a pozorujeme západ slunce.

Po návratu k našemu dnešnímu ubytovateli jsme pohoštěni rakií (anýzovka -pěkněj hnus) grepovým juicem, pivem, oříšky? Ten alkohol téměř na lačno mi nedělá dobře! Turek je přátelskej, až to přehání. Z té jeho přítulnosti mně začíná naskakovat husí kůže. Pořád se na mě sápe, objímá?.. Už toho mám vážně dost! Radši zalézám mezi kluky, aby na mě nedosáhl. Venku pod hadicí si dáváme studenou sprchu. Sáťa stojí opodál jako hlídka. Mám z toho šílenýho Turka celkem obavy. Málem se ke mně, zatímco jsem se sprchovala, přiřítil, ale naštěstí Sáťa rázně zakročil. Dal ruce před sebe a Turkovi řekl: "To je moje záležitost!" Takže dal pokoj. Přespáváme ve třetím patře na poduškách a spí se nám dobře.

27.den - 6.8. středa

ROZLOUČENÍ S ARKADAŠEM
MĚSTEČKO GORE.
DERINKUYU - PODZEMNÍ MĚSTO.

Ráno jsme sousedem našeho hostitele pozváni na obhlídku další jeskyně. Je to hotel a restaurace. Naprosto úžasné. Pak už jen rozloučení a odjíždíme směrem na Derinkuyu. Vstupné do tohoto podzemního města je 10 milionů tureckých lir, tak to vzdáváme a jdem si radši koupit něco k jídlu. Kluci si dávaj pořádnej nášup, já zůstávám u čaje. Jó, jó, střevní potíže jsou střevní potíže! Ale zmrzlině neodolám. Dneska mě provází pěkně nepříjemná běhavka. Vymetám záchody, kde se dá.


 1
Do Sofie 
 2
Istanbul 
 3
Černomoří 
 4
Batumi 
 5
Pod Kazbeg 
 6
Mccheta 
 7
ŠioMghvime 
 8
Tbilisi 
 9
Vardzia 
 10
Chattušaš 
 11
Kapadokia 
 12
Ihlara 
13
Istanbul (2)
 14
Cesta domů