Úvod • Deník • ÚčastníciFotkyO Gruzii
Opět v Turecku - Ihlara kaňon

Trasa
Kapadokia

27.den - 6.8. středa

NÁVŠTĚVA FANTASTICKÉHO KAŇONU IHLARA (PRŮVODCEM SE NÁM STAL TURECKÝ VOJÁK)
ODJEZD SMĚR ISTANBUL.
NOC NA BENZÍNCE A NEB JAK TO ŠLO VRCHEM I SPODEM :-).

Pokračujeme ke kaňonu Ihlara - vstupné 5 miliónů. Půjčuju si od Zajíce a jdeme. Sestupujeme po mnoha schodech do nitra kaňonu. Vyzvídáme nejlepší cestu od hlídajících vojáků. Jeden z nich nám nabízí, že půjde s námi a ukáže nám to nejhezčí a nejzajímavější. No, sympaťák a ty jeho voči?.!!! Touláme se kaňonem celé čtyři hodiny. Protéká tam řeka (kluci se smočili) Je tam spousta kostelů vytesaných do skály, minerální pramen?

Mám oči jen pro Engina, ten voják ?. Škoda, že neumím líp anglicky, to bychom si pokecali? Dokonce mě přešly ty moje střevní potíže, ale večer se opět ozývají.

Chceme jet celou noc směr Ankara a pak Istanbul. Bohužel - změna plánu. Datel musí urychleně zastavit. Vyskakuji z auta a běžím do pole? Dneska to dál nepůjde, nezvládnu ani sedět. Dojedeme k nejbližší benzince, házím do sebe léky proti průjmu, dávám si po lžičkách čaj a ulehám do spacáku. Je mi zle, střídavě se třesu zimou a trpím horkostí. Přespáváme na trávě za altánky. Kluci se museli během noci provádět přesuny, protože v místě, kde leželi, se spustilo zavlažování. Chi, chi. Jak si kdo ustele, tak ... Já spala v suchu.


 1
Do Sofie 
 2
Istanbul 
 3
Černomoří 
 4
Batumi 
 5
Pod Kazbeg 
 6
Mccheta 
 7
ŠioMghvime 
 8
Tbilisi 
 9
Vardzia 
 10
Chattušaš 
 11
Kapadokia 
 12
Ihlara 
13
Istanbul (2)
 14
Cesta domů