Úvod • Deník • ÚčastníciFotkyO Gruzii
Návrat domů - Sofia

Trasa
Sofia - přes Balkán domů - Mikulov

30.den - 9.8. sobota

PŘÍJEZD DO SOFIE KE KATJE
CESTA ZA NÁKUPY MASTYK (DO TRADIČNÍHO SUPERMARKETU)
SLAVNOSTNÍ OBĚD, LOUČENÍ, ODJEZD DOMŮ.
CESTA PŘES JUGOŠKU (DATEL POMALU ALE JISTĚ USÍNÁ :)

Po osmé hodině startujeme Feldu a razíme směr Sofia. Poslední dny začíná celý náš tým ovládat ponorková nemoc. Ráno jsme zhltli pár lžic sunaru, trochu müsli a jedem. Do Sofie k Sáťovic příbuzenstvu přijíždíme kolem půl dvanácté. Po uvítání a svlažení hrdel vodou s ledem se směrujeme do centra na nákupy. Během courání městem se opět projevuje ponorka. Prostě si od sebe potřebujeme odpočinout.

Chvíle zmatení smyslů a ztráta orientace, ale pak přeci jen nalézáme tolik hledaný supermarket. Nefalšovanej bulharskej supermarket. Nakupujeme jak zběsilí - pivo, víno, mastika, cukrovinky ...

Pak zpět k Sáťovic rodině. Tam už nás čeká pohoštění - zeleninové saláty, pečené brambory ve slupce s kuřecím masem a pečenými paprikami, meloun?. Škoda, že máme tak stažené žaludky a navíc nás stále trápí střevní potíže. Moc toho do sebe nenasoukáme, ale i tak je to naprosto delikátní.

Večer ve čtvrt na sedm se vydáváme na cestu Domůůů! Bulharsko srbské hranice pohoda. Akorát si celníci, zrovna když jsme tam přijeli, udělali čtvrthodinovou pauzu. Během té chvilky se tam vytvořila šílená kolona aut a autobusů. Za šera vjíždíme do krásné srbské krajiny. Čas posouváme o hodinu zpět. Největším zážitkem je průjezd kaňonem. Celé Srbsko projíždíme bez komplikací či bloudění, žádné čekání na dálničních vstupech či výstupech. Prostě pohoda. Bohužel naše těla a končetiny moc v pohodě nejsou. Nevíme, jak si sednou, všelijak se kroutíme a zkoušíme všemožné i nemožné pozice. Kolem půl desáté se zastavujeme na večeři - hovězí polívka, bulka a kafčo. Trocha drahé, ale Zajíc nás zachraňuje svojí plat-kartou. Málem jsme však nezaplatili, neboť majitel neuměl onu platební transakci kartou provést. Chvilka napětí (asi hodinové), ale klaplo to.

Nejhorší úsek je Maďarsko. Bloudíme! Máme toho plné zuby a nesmírně se těšíme, až vypadneme z téhle děsné země.

31.den - 10.8. neděle

BLOUDĚNÍ MAĎARSKEM
PŘÍJEZD DO MIKULOVA AKORÁT K OBĚDU. MŇAMKA !!! A TOĎ PRO LETOŠEK VŠE.

V dopoledních hodinách (kolem půl jedenácté) přijíždíme na Slovensko. Cítíme se téměř jako doma. Ještě si v autě přehráváme turecké hity, Tarkanovo DuDu a v poledne vjíždíme do naší matičky vlasti - Břeclav, Mikulov?

Velké vítání se Sáťovic rodiči, posezení, obídek, zákuseček, kafíčko, atd. atd. Rozlučka a pak už nás Datlova manželka Lucka rozváží blíže k naším domovům - Zajíce, Frantu a mě do Brna. Tam nasedám na autobus směr Moravská Třebová. Kolem šesté večerní jsem doma.


 1
Do Sofie 
 2
Istanbul 
 3
Černomoří 
 4
Batumi 
 5
Pod Kazbeg 
 6
Mccheta 
 7
ŠioMghvime 
 8
Tbilisi 
 9
Vardzia 
 10
Chattušaš 
 11
Kapadokia 
 12
Ihlara 
13
Istanbul (2)
 14
Sofie a domů