Deník  

ÚVOD   DENÍK   FOTKY   ÚČASTNÍCI   MAPA   ZAJÍMAVOSTI
 1
Do Teheránu
 2
Qom
 3
Esfahán
 4
Persepolis
 5
Širáz
 6
Margoun
 7
Yazd
 8
Mašhad
 9
Masulé
 10
Gorgán
 11
Damavand
 12
Teherán
13
Istanbul
 14
Plovdiv, domů
Teherán - loučení s Iránem
 
Trasa
Reine - Teherán - Dogubayazit
 

26.den - 30.6. středa

TEHERÁN
CHOMEJNÍHO MEŠITA
FOTO ČTVRŤ

        

27.den - 1.7. čtvrtek

NÁKUPY
BALENÍ
ODJEZD DO ISTANBULU

        

28.den - 2.7. pátek

CESTA BUSEM DO ISTANBULU

         Nad ránem zastavujeme na naší dobře známé zastávce v Bazargánu, úplně ve stejné hospůdce, jako první den Íránu. Řidiči standardně dlabou a my na ně smutně koukáme, páč nám docházejí penízky.

         V autobusu měníme poslední 0.9 P na turecké liry (1.5 M) a jsme připravení na kolotoč na íránské celnici. Odbavení se nyní ale ukázalo jako velice jednoduché (no v podstatě to odflákli) a ani Íránci neměli žádné potíže. Na turecké straně celnice nakoupili Íránci chlast a piva a začali se opíjet :-)

         Vyjíždíme tedy vstříc pohodovému Turecku a ještě nevíme, co nás bude čekat za obtíže. Před Dogubeyazitem nás zastavili vojáci. Všichni si museli vystoupit, vzít z busu bágly a stoupnout si do řady a roztáhnout ruce (jako v koncentráku). Jen my Češi jsme dělali problémy - při prohledávání kapes jsme neměli upaženo a bylo vidět, jak je to sere :() Frantovi dokonce prohledávali baťoh a brali vodní dýmku. Naštěstí mu ji téměř nepoškozenou zase vrátili.

         Tato nemilá příhoda byla jen předzvěst dalších problémů, které nás měly potkat. Začalo to házet na Turecko špatné světlo. Vždyť jsem tu byl již tolikrát, ale takovéto drzé zacházení jsem ještě nezažil ...

         Z autobusu fotíme Ararat a za chvíli se vzdalujeme konečně od hranic a noříme se do hlubin Turecka. Projíždíme krásnou oblast (perfektně zelenou ??? říčky, vesničky, hory), cestou párkrát stojíme na benzínkách na čůranou, večer dáváme konečně výtečné turecké jídlo (mastné baklažány s kořením).


 1
Do Teheránu
 2
Qom
 3
Esfahán
 4
Persepolis
 5
Širáz
 6
Margoun
 7
Yazd
 8
Mašhad
 9
Masulé
 10
Gorgán
 11
Damavand
 12
Teherán
13
Istanbul
 14
Plovdiv, domů


ÚVOD   DENÍK   FOTKY   ÚČASTNÍCI   MAPA   ZAJÍMAVOSTI

 
Kopyrajt © Roman & Yenya - 2005