Deník  

ÚVOD   DENÍK   FOTKY   ÚČASTNÍCI   MAPA   ZAJÍMAVOSTI
 1
Do Teheránu
 2
Qom
 3
Esfahán
 4
Persepolis
 5
Širáz
 6
Margoun
 7
Yazd
 8
Mašhad
 9
Masulé
 10
Gorgán
 11
Damavand
 12
Teherán
13
Istanbul
 14
Plovdiv, domů
Znovu v Istanbulu
 
Trasa
Iránské hranice - Istanbul - Bulharské hranice
 

29.den - 3.7. sobota

ISTANBUL
CESTA K HRANICÍM BULHARSKA
Modrá mešita

         V 8:00 jsme přesně u íránské cestovky v Istanbulu, odkud jsme před měsícem odjížděli. Kupujeme žetony na metro (1 M) a chceme odjet k nádraží, ale nedá se dostat do metra. Jezdí na třískané. Čekáme už asi 20 min a pořád nic. Chceme vrátit jízdné, že půjdem pěšky, ale Turek je proti. Tak se akorat pohádáme.

         Asi v 9:00 jsme u nádraží a ptáme se na vlak do Kapikule a na úschovnu zavazadel. Na informacích se s náma nechcou ani bavit, tak tam po sobě řveme. Borec je asi mentálně narušenej a jediné co nám nabízí tak vlak k hranicím za 29 M (530 Kč ??? se zbláznil?) a jakmile se optáme na úschovnu, už na nás volá policajty, ať nás vyvedou ven. Otázka je, jestli to zrušili napořád a nebo jen z důvodu sumitu NATO ?!?

         Baťohy se nám daří schovat v hotelíku Emin, kde jsme vloni bydleli. Vyrážíme do města, kde Franta potřebuje nafotit Aju Sofiu a Mešitu Sultána Ahmeda, toulám se bazarem a přemýšlíme, za co utratit zbylé chechtáky. Tričko se bude určitě hodit a za zbylé peníze kupujeme koření, oříšky a sejra. U nádraží dáváme ještě jednu vítečnou placku s kuřecím masem zapíjejíc Efezem (nic moc), daří se nám koupit jízdenky ke Kapikule za 8 M (150 Kč) a tak se s Istanbulem loučíme. Moc nás nenadchl - spíš naopak ?!?

Prodej fish tavuku

         Kolem 22h přijíždíme k hranicím, kde se dozvídáme od Bulharů, že se dá za 1USD (úplatek) překročit hranice vlakem. Tak to asi vyzkoušíme. Vaříme si ještě Nescafé 3 in 1, šlapeme šváby (ušlapal jsem takovou stovku) a rozděláváme spaní v nedalekém houští. V pět ráno tu prej bude vlak na druhou stranu ...


 1
Do Teheránu
 2
Qom
 3
Esfahán
 4
Persepolis
 5
Širáz
 6
Margoun
 7
Yazd
 8
Mašhad
 9
Masulé
 10
Gorgán
 11
Damavand
 12
Teherán
13
Istanbul
 14
Plovdiv, domů


ÚVOD   DENÍK   FOTKY   ÚČASTNÍCI   MAPA   ZAJÍMAVOSTI

 
Kopyrajt © Roman & Yenya - 2005