Deník  

2. den - 3.7.2004 - sobota

OVČÍ OBCHVAT, NALEZENÍ MODRÉ ZNAČKY, SRAZ NA CHATĚ POD KUBINSKOU HOĽOU SE ZBYTKEM VÝPRAVY, VRCHOLEK MINČOL, KOUPÁNÍ VE VODNÍ NÁDRŽCE, PRIMA PLÁCEK PRO STANY

Ráno nabíhá na pastvu celé stádo ovcí, sem tam ňáká ta koza. Snad nám neproběhnou stanem. Stále se přibližují… Malá skupinka se odpojuje. Asi na nás chce udělat zátah z druhé strany, nebo že by chtěly překvapit Sáťu s Romanem v lesíku :-)??? Snídáme ovesnou kaši. Mně chutná, Romanovi vcelku také, Sáťa se překonává a Pavel tento druh stravy moc nezvládá ;-)

Před devátou startujeme. Sice pořádně nevíme, kde jsme, ale směr máme správný. Po hodince chůze konečně nacházíme MODROU! Přicházíme k chatě Pod Kubínskou hoľou, dáváme relax a čekáme na zbývající skupinku (Libora s Lídou a Filipa s Janou). Po telefonickém spojení se dozvídáme, že trochu blouděj, ale zhruba do hodiny dorazí za námi. A je to tu! Šťastné shledání….pak už jen užíváme blaha na terase "kubínské" chaty. Pivo, párky, pěkně to stoupá do hlavy. Lelkujeme tu asi tři hodiny.

Výhled ze sedla pod Kubínskou holou

Následuje strmý (velmi krutý pro některé :-) výstup na sedlo pod Kubínskou holou a po hřebeni na Minčol a poté sestup do základního tábora. Stanujeme na super plácku hned vedle potoka. Očista v přírodní vodní nádržce, vaření, konzumace uvařeného, vypálení červa (slivovicí), prevence proti trudomyslnosti (házení diskem) a spát. V noci prší, ale ráno je krásně a slunečno.

Romanův dodatek: My co máme stan bez tyček si upravujeme střechu na dřevěném přístřešku - upravuju desky na střeše a dávám tam plachtu od stanu. Večer však začíná pršet a zatímco ostatní spokojeně chrní, já se Sáťou čekáme až přestane, protože střecha je provizorní a začíná protékat. Asi po hodině přestalo tak uleháme a věříme že do rána už pršet nebude :-)


1. den     2. den     3. den     4. den     5. den       1denní výlet     

ÚVOD   DENÍK   FOTKY   ÚČASTNÍCI   MAPA
 

Kopyrajt © Roman & Alča 2004