Deník  

Jednodenní výlet na Velký Rozsutec
17.7.2004 - sobota

Před čtrnácti dny na výletě na Malé Fatře sme si řekli, že se sem musíme ještě letos vrátit. Jednak kvůli tomu, že je tu nádherně, ale hlavně abychom zdolali Velký Rozsutec, který sme tenkrát nestihli. Tento víkend byl jediný možný, tak sme toho využili. Netušili sme však (já-Roman a Sáťa), že bude takový problém sehnat ještě dva až tři lidi aby bylo plné auto. Kontaktovali sme asi dvacet kamarádů, ale nikomu se buď nechtělo nebo už neco měli. Poslední možnost byla zeptat se Alči a Pavla, kteří však bydlí docela daleko, takže sme s tím ani moc nepočítali. Alča byla však nápadem nadšená a hned potvrdila že oba pojedou. Domluvili sme si sraz v Brně kde nechali své auto a dál sme jeli mým Citroenem Saxo, který už toho taky hodně projezdil :-) (viz jiné expedice).

Cesta proběhla bez komplikací, až na slovenské celníky, kteří si hráli na machry a kontrolovali každé auto. Asi zapomněli že sme všichni v EU nebo si na to ještě nezvykli. Dokonce se ptali jestli něco nevezeme, což sme už vůbec nechápali. Čekali sme tu asi 20 minut. Na parkoviště ve Štefanové sme dorazili nějak kolem poledne, vyplázli parkovné, přezuli vhodnější obuv a vyrazili vzhůru na vrchol. Cestou sme se chtěli zastavit v našem oblíbeném bufetu na klobásek a nějaké to pivko, ale Sáťa určil směr, který bohužel nevedl kolem bufetu, takže z toho tentokrát sešlo :-( No nevadí aspoň budeme mít víc času na Rozsutec. To se to šlapalo takhle nalehko jen s malýma batůžkama :-) za chvíli sme byli nahoře. Pár metrů před vrcholem sme dokonce utíkali a závodili kdo bude první nahoře :-) Vyhráli sme dva já a Pavel, já sem byl první na nejvyšším bodě (skále) a Pavel u značky vyznačující vrchol. Nahoře sme si vychutnávali výhledy a pořizovali fotečky.

Velký Rozsutec - 1609,7 m

Dolů sme se vydali druhou stranou po řetězech a žebříkách. To mně bavilo, takže sem se všem brzo vzdálil a měl sem čas na pořizování nějakých dalších fotek. Sešli sme se zase na sedle Medziholie o nějakých 400 metrů níž - parádní sestup. Tady chvíli relaxujeme a vyrážíme dolů k parkovišti, ono je to ještě pěkný kus cesty. Dorazili sme k první restauraci ve Štefanové a že se najíme a napijeme. Zrovna levné to tady teda není, ale nějaké slovenské koruny ještě máme, takže je utratíme. To se nám však nepodařilo. Teda za pití sme zaplatili, ale za jídlo jakýmsi nechtěným nedopatřením z naší strany se nám nepodařilo zaplatit, že Sáťo :-) Za chvílu sme byli u auta a už si to frčíme domů. Alču s Pavlem vysazujeme na parkovišti v Brně u jejich auta, které nikdo neukradl a je tu už jaksi osamocené. My se Sáťou sme doma kolem 11. hodiny večer a vyrážíme ještě na jedno (dvě) na naši oblíbenou zahrádku.

Sedlo Medziholie - 1185 m

1. den     2. den     3. den     4. den     5. den       1denní výlet     

ÚVOD   DENÍK   FOTKY   ÚČASTNÍCI   MAPA
 

Kopyrajt © Roman & Alča 2004