Deník  

ÚVOD   DENÍK   FOTKY   MAPA   
Cesta do SofiePirin - VichrenRila - MusalaPlovdiv a domů
Cesta do Bulharska. Sofia.
 
Trasa
BRNO - Balkán - SOFIA
 

Sobota 15. 7. 2006 - 1. den

ODJEZD Z BRNA.
CESTA DO SOFIE.

Pro letošní cestu do Bulharska (Sofie) využíváme stejně jako loni služeb společnosti Eurotours a jejich bulharského dopravce Group. Odjezd z brněnské Zvonařky, stanoviště č. 38, čas odjezdu v 11:30 hod. K našemu velkému překvapení bus přijíždí dle časového plánu (na základě loňské zkušenosti jsme očekávali minimální zpoždění dvě hodiny).

Chvíli trvá, než se všichni naskládáme, oddechujeme si, že naše jízdenky má delegátka v ruce a teď jen stačí 'pohodlně'se usadit a přečkat téměř jednodenní kodrcání se autobusem.

Hned za námi sedí hodně silný chlápek, vypadá jak mafián a strašně chrápe. Vzhledem k tomu, že spí skoro pořád, bude cesta asi 'veselá'.

Hranice ČR - SR (příjezd 13:00 h, odjezd 13:30 h)

Jeden z cestujících nemá platný pas, tak musí vystoupit a zůstává doma. Je to shodou okolností brácha onoho tlustého chlápka, který je z toho celkem vytočený a pořád dokola vykřikuje: 'Ježišmarja, panebože, takovou základní věc si nezkontroluje, to je ale vůl ...'

Hranice SR - Maďarsko: Rajka (příjezd 14:45 h, odjezd 15:10 h)

V 15:45 h máme v Maďarsku první oddychovou a úlevovou pauzu, v 18:45 h druhou.

Hranice Maďarsko - Srbsko: Rostle (příjezd 19:49 h, odjezd 20:40 h)

Stojí tu šílená kolono osobních automobilů, my je objíždíme a zastavujeme až u celnice. Celník - ženská - byla celkem ostrá, jednoho kluka vyhodila z busu, protože byl hlučný, naštěstí pak mohl zase nasednou zpátky.

V 21:45 h další úlevová pauza na benzince v Srbsku a frčíme nocí dál.

Neděle 16. 7. 2006 - 2. den

SOFIE, PříJEZD

V 0:55 h znovu zastavujeme v Srbsku, nohy už začínají být pěkně dřevěné.

Hranice Srbsko - Bulharsko (příjezd 4:00 h, odjezd 8:45 h!!!)

Ztvrdli jsme tu pěkně dlouho, jako malé poděkování za propuštění přes hranice dostávají celníci pitíčka Fruka od naší sličné delegátky.

V 11:00 hod přijíždíme do Sofie. Na centrálním autobusovém nádraží si u přepážky č. 4 kupujeme lístky do Banska (10 leva/osoba). Vzhledem k tomu, že autobus nám jede ve 14:00 hod, máme tudíž dost času, dáváme bágly do úschovny (3 leva/ks) a vyrážíme do centra. Jdeme po hlavním bulvaru Marija Luiza, míříme obhlédnout krásnou sofijskou mešitu, pak chrám Alexandra Něvského (Sveti Aleksandar Nevski), ochutnáváme banicu, odpočíváme v parku ...


Cesta do SofiePirin - VichrenRila - MusalaPlovdiv a domů


ÚVOD   DENÍK   FOTKY   MAPA   

 
Kopyrajt © Pavel & El - 2007