INFO

  
  

Dachstein - Severní vápencové Alpy

Dachstein je jedno z nejvyšších pohoří Severních vápencových Alp. Celá oblast Dachsteinu je poměrně bohatá na ledovce, což zatraktivňuje tuto lokalitu. Největší ledovec Hallstatter Gletscher je dlouhý 3,5 km.

Hoher Dachstein

Rozložitá, obrovská vápencová hradba zcela ovládá své okolí a postrádá tak konkurenci. Vrchol Hoher Dachstein je nejvyšším bodem pohoří. Se svými bezmála 3000 metry a 6 ledovci v náručí je kopcem, který opravdu nelze přehlednout. Na březích jezera Hallstatter see bylo objeveno jedno z nejstarších lidských sídel.

Náš plán byl jednoduchý - udělat přechod od jezera Gosausee pod vrcholek Dachsteinu, tento pak zdolat a nakonec sejít do městečka Hallstatt, kde jsme plánovali nechat druhé auto. Z důvodu nepřízně počasí však byla zvolena jiná varianta a to přechod od severu k jihu - tedy z Hallstattu, na Hunerkogelu nechat batohy, na lehko vyběhnout na Dachstein a sejít k zaparkovanému autu kdesi na jižním svahu. První plán by byl pravděpodobně výrazně jednodušší - asi si ho necháme na příště :o)

Info o nadmořských výškách:

Odkazy na internet

  
© Roman & Yenya