Na předchozí stránku Na úvodní stránku Na další stránku
1. den (3. srpna 1999)

Cesta na Piškoňu        Ráno se dovídám, že Codyho chytla v noci sračka. Cpe do sebe jedno černé uhlí za druhým. Až dokonce vandru se jí nezbavil. Míříme tedy dál. Vaříme u pěkného potůčku mezi dvěma svahy. Po vydatné rýži začínáme stoupat na poloninu Piškoňu (1600 - 1700 m, nejvyšší hora je Negrovec), ale na cestě nás zastihl déšť. Dokud však jenom kape, je to v pohodě. Codymu spadl ze svahu baťoh, ale bohužel se asi po pěti metrech zachytil o keřík. Škoda, mohla být větší sranda. Pokračujeme dál a cestou jíme borůvky, které tu v hojné míře rostly. Lezeme přímo rovně na hřeben.

       Nahoře nás zastihla děsná mlha, začal foukat celkem silný vítr a rozpršelo se ještě víc, než předtím. Tak jsme se rozhodli, že sestoupáme někam do údolí, neboť nemáme stan a tady nahoře bychom asi dlouho nevydrželi. Není tu však žádná cesta, tak nalézáme jakýsi pramen potůčku a vydáváme se přímo jeho korytem dolů. Déšť neustává. Všude jsou pozůstatky po povodních. Musela to být hrůza. I nejstatnější buky polámané jak šišky. Potkáváme spoustu žab a nádherných mloků. Dokonce nám neunikli ani krásně modří slimáci. Už ani nevěříme, že budeme spát v suchu. Za chvíli nalézáme stopy civilizace - plechovka, za chvíli jakýsi stůl. Před námi se objevují první pastviny a seníky. Už to vypadá trochu lépe. V seníku jsem ještě nespal.

Zázračná Bouda        Najednou se však před námi objeví kouzelný dědeček. Šel vyzvednout krávy, které se mu tu samy pásly a tak jsme se ho optali, jestli není možné tady někde přespat. Ukazuje nám boudu, ve které nikdo nebydlí a že se v ní můžem klidně ubytovat. Ukazuje nám mechanismus, kterým se bouda odemyká a zamyká a přejeme si navzájem dobrou noc. Převlíkáme se do suchých věcí. Boty jsou úplně mokré, ještě že mám sandále. Cody je na tom však hůř, tomu přece sandále ukradli v Oděse. Hned vedle boudy byl potok, ze kterého jsme vařili. Dělali jsme polívku, bramborovou kaši s kečupem, kapučíno, no prostě labůžo.

Na předchozí stránku Na úvodní stránku Na další stránku